wtorek, 30 października 2012

TYMOSZENKO. Historia niedokończona - Maria Przełomiec

TYMOSZENKO. Historia niedokończona - Maria Przełomiec
Chwila
http://www.ksimw.net/sklep/_admin/index.php?catalog=products&cat_id=106&akcja=edit&id=21788

Czy Julia Tymoszenko jest niewinną ofiarą swoich politycznych konkurentów? Czy też cynicznym graczem, którego w końcu dopadła sprawiedliwość? Nieznane fakty, dramatyczne zwroty akcji, ekskluzywne wywiady, poruszające zdjęcia. To wszystko w znakomitej i najbardziej oczekiwanej biografii roku autorstwa Marii Przełomiec. Jej doskonała orientacja w tematyce wschodniej, zebrane materiały i przeprowadzone specjalnie na potrzeby książki rozmowy ze zwolennikami i przeciwnikami bohaterki zaowocowały wnikliwym obrazem ukraińskiej żelaznej damy. Po lekturze tej książki nie można być ani bezkrytycznym fanem Lady Ju, ani jej zaciekłym wrogiem.

piątek, 26 października 2012

NIEOFICJALNIE - Włodzimierz Cimoszewicz i Anita Werner



,NIEOFICJALNIE'. Jest to - zgodnie z tytułem - nieoficjalna rozmowa Anity Werner z Premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, obejmująca właściwie cały okres życia Premiera od lat młodości do chwili obecnej. Wartko prowadzona, pełna interesujących historii tak z życia politycznego, jak osobistego Premiera, opowiedzianych z humorem, bogata w anegdoty i ciekawostki dotyczące omawianych zdarzeń i osób, jest prawdziwa skarbnica wiedzy o Polsce i świecie ostatniego półwiecza. Odsłania kuluary życia politycznego w kraju i za granica, kreśli sylwetki znanych osobistości, pokazuje nieznane powszechnie oblicze Premiera, wciąga, bawi, intryguje.
http://www.ksimw.net/sklep/index.php?products=product&prod_id=21787

czwartek, 25 października 2012

MOSKWA 1612 (Historyczne Bitwy) - Tomasz Bohun



Ukazała się ciekawa publikacja „Moskwa 1612”. Traktuje o pobycie w Moskwie wojsk polskich. Ten zamiar nie udał się w historii nikomu w tym Napoleonowi i Hitlerowi. Warto się z ta książką zapoznać.


"Do ataku na cerkiew wódz litewski desygnował polską piechotę Grajewskiego, których wzmocnił Zborowski, skrzykując Kozaków zaporoskich z obstawy taboru. Szturm na cerkiew zaobserwowali piechurzy Niewiarowskiego, stacjonujący w cerkwi św. Grzegorza na Jandowie, szybko przebyli około 750 metrów, które dzieliło obydwie świątynie, i dali skuteczne wsparcie od północy. Kozacy ze stanicy Siergieja Łońskiego, którzy prawdopodobnie bronili cerkwi św. Klemensa i pobliskiego ostrożka, ulegli przewadze przeciwnika."
Więcej:

http://www.ksimw.net/sklep/index.php?products=product&prod_id=21786