TYMOSZENKO. Historia niedokończona - Maria Przełomiec
http://www.ksimw.net/sklep/_admin/index.php?catalog=products&cat_id=106&akcja=edit&id=21788
Czy Julia Tymoszenko jest niewinną ofiarą swoich politycznych konkurentów? Czy też cynicznym graczem, którego w końcu dopadła sprawiedliwość? Nieznane fakty, dramatyczne zwroty akcji, ekskluzywne wywiady, poruszające zdjęcia. To wszystko w znakomitej i najbardziej oczekiwanej biografii roku autorstwa Marii Przełomiec. Jej doskonała orientacja w tematyce wschodniej, zebrane materiały i przeprowadzone specjalnie na potrzeby książki rozmowy ze zwolennikami i przeciwnikami bohaterki zaowocowały wnikliwym obrazem ukraińskiej żelaznej damy. Po lekturze tej książki nie można być ani bezkrytycznym fanem Lady Ju, ani jej zaciekłym wrogiem.
wtorek, 30 października 2012
piątek, 26 października 2012
NIEOFICJALNIE - Włodzimierz Cimoszewicz i Anita Werner
,NIEOFICJALNIE'. Jest to - zgodnie z tytułem - nieoficjalna rozmowa Anity Werner z Premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, obejmująca właściwie cały okres życia Premiera od lat młodości do chwili obecnej. Wartko prowadzona, pełna interesujących historii tak z życia politycznego, jak osobistego Premiera, opowiedzianych z humorem, bogata w anegdoty i ciekawostki dotyczące omawianych zdarzeń i osób, jest prawdziwa skarbnica wiedzy o Polsce i świecie ostatniego półwiecza. Odsłania kuluary życia politycznego w kraju i za granica, kreśli sylwetki znanych osobistości, pokazuje nieznane powszechnie oblicze Premiera, wciąga, bawi, intryguje.
http://www.ksimw.net/sklep/index.php?products=product&prod_id=21787
czwartek, 25 października 2012
MOSKWA 1612 (Historyczne Bitwy) - Tomasz Bohun
Ukazała się ciekawa publikacja „Moskwa 1612”. Traktuje o pobycie w Moskwie wojsk polskich. Ten zamiar nie udał się w historii nikomu w tym Napoleonowi i Hitlerowi. Warto się z ta książką zapoznać.
"Do ataku na cerkiew wódz litewski desygnował polską piechotę Grajewskiego, których wzmocnił Zborowski, skrzykując Kozaków zaporoskich z obstawy taboru. Szturm na cerkiew zaobserwowali piechurzy Niewiarowskiego, stacjonujący w cerkwi św. Grzegorza na Jandowie, szybko przebyli około 750 metrów, które dzieliło obydwie świątynie, i dali skuteczne wsparcie od północy. Kozacy ze stanicy Siergieja Łońskiego, którzy prawdopodobnie bronili cerkwi św. Klemensa i pobliskiego ostrożka, ulegli przewadze przeciwnika."
Więcej:
http://www.ksimw.net/sklep/index.php?products=product&prod_id=21786
Subskrybuj:
Posty (Atom)