sobota, 10 sierpnia 2019

DZIEŃ SĄDU. Nadużycia, skandale, walka o władzę. Co naprawdę dzieje się w Kościele? - Gianni Valente, Andrea Tornielli
Dzień sądu. Nadużycia, skandale, walka o władzę. Co naprawdę dzieje się w Kościele? – opis wydawcy
Dzisiejszy Kościół przypomina bardziej pole bitwy niż szpital polowy.

Jak doszło do tego, że arcybiskup Carlo Maria Vigano napisał szokujące dossier, w którym oskarżył papieża o krycie seksualnego przestępcy i zażądał jego dymisji? Kto tak naprawdę stoi za sprowokowaniem wewnętrznych walk, wstrząsających fundamentami Watykanu?

Dwaj dziennikarze, doskonale zorientowani w sprawach Stolicy Apostolskiej, rzucają nowe światło na aferę, w której obok oskarżeń najwyższych watykańskich hierarchów pojawia się groźba schizmy.

Tę książkę można by czytać jak fantastyczny thriller polityczny, gdyby nie to, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się naprawdę.

„To, czego dziś jesteśmy świadkami, jest nie tylko ujawnieniem się w Kościele mysterium iniquitatis, istniejącej od zawsze tajemnicy zła i grzechu, która rozbija go od wewnątrz. Nowością naszych czasów jest brak – i to w samej wspólnocie, a nawet u części jej pasterzy – świadomości, czym jest Kościół, i pewności tego, na jakim fundamencie został on ustanowiony. (...)

Kościół wpadł w niszczycielski wir. Mnożą się „medialne ambony” na które wstępują samozwańczy kaznodzieje i uzurpują sobie rolę sędziów wszystkiego i wszystkich. Pojawia się pozbawione skrupułów, instrumentalne, wybiórcze wykorzystywanie i nadużywanie przestępstw oraz grzechów popełnionych przez ludzi Kościoła w celu prowadzenia brudnej walki o władzę.

Wydawnictwo:     WAM
Rok wydania:    2019
Oprawa:    miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:    320
Format:    14.2 x 20.2 cm
Numer ISBN:    978-83-277-1671-2

Cena rynkowa brutto 39.90 zł

Książka do kupienia w księgarni MW , zamówienia e-mail: ksimw91@gmail.com , tel 502-679-822, 739-451-739

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz